Будівля «Квіти України» отримала статус об’єкта культурної спадщини

Павільйону «Квіти України» надали статус нещодавно виявленого об’єкта культурної спадщини, про це повідомили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Протягом місяця власник повинен укласти охоронний договір щодо будівлі. Rockwill Group не має права проводити будь-які будівельні роботи без відповідного дозволу, виданого органом охорони культурної спадщини. Попередньо організація повинна отримати від забудовника науково-проєктну документацію і схвалити її. Копію наказу вже направили в Міністерство культури, щоб внести «Квіти України» до державного реєстру нерухомих пам’яток.

Модерністську будівлю, розташовану на вулиці Січових Стрільців, 49, у 1985 році спроєктував архітектор Микола Левчук. Раніше навчально-методичний павільйон служив майданчиком для експериментальної флористики і поширення рослин, а потім перейшов у приватну власність. Власники планували провести реконструкцію і перетворити історичну будівлю на офісний центр із підземним паркінгом. 9 червня навколо павільйону з’явився будівельний паркан, а через два тижні зрізали виноград, який останні тридцять років прикрашав будівлю.

12 липня забудовник почав незаконні роботи з демонтажу фасаду, проте активісти і місцеві жителі завадили цьому, поваливши паркан та проникнувши на територію будівництва. Споруду тимчасово зайняли учасники протесту. Ініціативна група «Зберегти „Квіти України“» підготувала відкритий лист із проханням надати павільйону статус пам’ятки місцевого значення, визначити суму збитку, нанесеного громаді міста діями забудовника, та ініціювати відновлення озеленення. Міністр культури Олександр Ткаченко підкреслив, що солідарний із позицією активістів.

16 липня Шевченківський районний суд Києва заборонив проводити демонтаж будівлі — підставою для рішення стало те, що забудовник порушив авторські права архітектора Миколи Левчука. Відповідно до закону, архітектор може вимагати збереження цілісності споруди, яка створена за його проєктом. Представники Левчука Axon Partners мають намір домогтися виплати компенсації через часткове знесення будівлі.

Нове та Найкраще

374

105

436
55
Більше матеріалів