Мексиканські наркокартелі сильно постраждали через пандемію, але швидко змінили формат доставки — NYT

Локдаун та карантинні обмеження негативно вплинули не тільки на діяльність легальних компаній, але і на бізнес мексиканських наркокартелів, повідомляє The New York Times. Урядові протиепідемічні заходи перервали постачання хімікатів для виробництва синтетичних наркотиків, таких як фентаніл і метамфетамін, і перекрили міжнародні маршрути наркотрафіку.

При цьому автори статті відзначають ділову хватку і винахідливість мексиканського наркокартелю Сіналоа. Він швидко адаптувався до нових умов, як й інші нелегальні організації Південної Америки, що є постачальниками майже всього кокаїну на світовому ринку.

Згідно з інформацією, отриманою від співробітників правоохоронних органів США і Латинської Америки та аналітиків з питань безпеки, наркокартелі задіяли нові технології, методи оплати й альтернативні способи доставки товару. Вони почали активно використовувати дрони і зберігати гроші у криптовалюті, проводити транзакції через даркнет, а також переправляти товар підземними тунелями і морськими маршрутами, що з’єднують Південну Америку з Мексикою і Латинську Америку з Європою. У США зафіксували зростання кількості наркозалежних, які були завербовані, і людей у фінансовій скруті, яких наркокартелі схилили до перевезення заборонених речовин у власному тілі.

Ці дії дозволили картелю Сіналоа й іншим впливовим організаціям швидко відновитися, незважаючи на те, що пандемія продовжує деструктивно впливати на економіку регіону. Однак нелегальним угрупованням усе ж довелося провести реорганізацію і скоротити штат — звільнити частину водіїв, робітників складів та служби безпеки. Уповільнення темпів поставок викликало зростання оптових цін на кокаїн у Мексиці, а труднощі доставки заборонених речовин у США призвели до створення нових підпільних лабораторій з виробництва синтетичних наркотиків на території країни.

Нове та Найкраще

6 678

834

711
1 101
Більше матеріалів