Кім Чен Ин заборонив у Північній Кореї скінні-джинси і стрижку малет

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на державному рівні заборонив стрижку малет, яка була популярна у 1970—1980-х і знову повернулася в моду в 2020-му завдяки Біллі Айліш, Ріанні та герою шоу Netflix «Король тигрів» Джо Екзотику, повідомляє Dazed. Також голова Державної ради КНДР виступив проти пірсингу і скінні-джинсів.

Нові правила стали частиною програми по боротьбі з «екзотичним і декадентським» впливом капіталізму. Минулого тижня офіційна державна газета «Нодон сінмун» опублікувала заяву про руйнівну дію західної культури: в матеріалі стверджувалося, що якщо дозволити їй «просочитися», країна може впасти. «Ми повинні побоюватися навіть найменших ознак капіталістичного способу життя і працювати над тим, щоб позбутися їх», — підкреслили у виданні.

Це не перші подібні заборони, встановлені урядом Північної Кореї з метою контролювати зовнішній вигляд громадян. Раніше влада країни наклала обмеження на використання синього деніму як елементу традиційного американського одягу. Також жителі КНДР повинні носити певну зачіску. З 2015 року чоловіки змушені орієнтуватися на образ Кім Чен Ина, гладко зачісуючи волосся назад, — відрощувати його заборонено.

Громадяни КНДР не можуть користуватися бездротовим інтернетом, вільно дзвонити за кордон, залишати територію країни і купувати нерухомість. Крім того, влада повторно прийняла закон, що посилює покарання за зберігання відео, знятих у Південній Кореї, — це один із засобів боротьби уряду з впливом культури сусіда, яка становить загрозу для панівної ідеології.


Фото: Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

3 601

29

27
287
Більше матеріалів