Від Миколи Леонтовича до Аліни Паш: СЛУХ випустив фільм про українську фольк-музику

Українське музичне онлайн-видання СЛУХ представило першу серію документального серіалу «Спалах», присвяченого новій українській культурі. У випуску йдеться про історію української народної музики та її сучасний стан.

Героями фільму стали Влад Троїцький та гурт «ДахаБраха», Ната Жижченко (ONUKA), Юлія Юріна (YUKO), Олег Скрипка («ВВ»), Віталій Бардецький (автор фільму «Вусатий фанк»), Михайло Тафійчук (майстер народних інструментів, який робив трембіти для Руслани), Аліна Паш та інші представники нової української сцени.

Наприкінці фільму звучить попурі з українських фольк-пісень, записане за участю Марини Круть, O.Torvald, Kalush, джазового піаніста Олега Пашковського та інших сучасних українських музикантів. У стрічці можна почути «Щедрик» Миколи Леонтовича, «Ніч яка місячна» Михайла Старицького, «Червону руту» Володимира Івасюка, «Весну» гурту «ВВ», «Дикі танці» Руслани, Bitanga Аліни Паш та інші пісні з елементами українського фольку.

У наступних серіях СЛУХ приділить увагу кліпмейкінгу, кіно, комедії, стріт-арту та моді. Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Фото надане авторами проєкту

Нове та Найкраще

2 820

3 235

392
4 119
Більше матеріалів