Під Стоунхенджем проведуть швидкісну трасу всупереч протестам археологів

Міністерство транспорту Великої Британії схвалило план будівництва швидкісної траси під Стоунхенджем. Таке рішення чиновники прийняли всупереч протестам археологів та активістів. Роботи зі спорудження траси під Стоунхенджем повинні початися в 2023-му. Бюджет проєкту — $2 мільярди. Про це повідомляє Artnet News.

Раніше археологічна організація Planning Protectorate відзначала у своєму звіті, що дорога під Стоунхенджем завдасть непоправної шкоди історичному об’єкту. Траса негативно вплине на навколишній ландшафт, а шум машин буде відлякувати тварин, а також завадить туристичній привабливості.

На захист цілісності кам’яної споруди також встала громадська організація «Спілка Стоунхенджа» (The Stonehenge Alliance). Вона створила петицію за збереження пам’ятки, звернення підписали 150 тисяч чоловік. Тепер активісти хочуть подати на британське міністерство до суду.

Стоунхендж знаходиться в англійському графстві Вілтшир. Історики стверджують, що його спорудили в період 3500—1100 років до нашої ери. Ймовірно, цей об’єкт використовували як храм, обсерваторію або місце для поховань.


Фото: garethwiscombe / Wikimedia Commons

Нове та Найкраще

6 350

720

626
985
Більше матеріалів