Індіанський вождь закликав Jeep не використовувати назву народу черокі для позашляховиків

Вождь черокі Чак Госкін — молодший звернувся до автовиробника Jeep з проханням припинити використовувати назву корінного американського народу для позашляховиків, повідомляє CNN. Компанія вже близько 45 років продає кросовери під торговою маркою Cherokee.

Госкін-молодший зазначив, що корпораціям і спортивним командам час відмовитися від використання назв, зображень і талісманів корінних американців. «Я впевнений, що наміри благі, але, коли наше ім’я прикручено до борту автомобіля, для нас це не знак поваги», — підкреслив вождь черокі.

У відповідь Jeep заявила, що назви автомобілів компанії втілюють повагу до корінного народу США та прославляють його благородство і доблесть. Представники Jeep також відзначили, що готові до відкритого діалогу з вождем черокі. Утім, Госкін-молодший упевнений, що домовленості з цього питання їм не досягти. Вождь підкреслив, що у черокі набагато більше прав на своє найменування, ніж у будь-яких брендів.

Нещодавно кілька компаній і спортивних команд вирішили змінити назви своїх брендів і логотипи, в яких були використані етнічні стереотипи. Навесні 2020 року продуктова компанія Land O’Lakes видалила зображення корінної американки з етикетки вершкового масла. Влітку футбольний клуб Washington Redskins оголосив, що відтепер буде називатися Washington Football Team. Кілька місяців по тому бейсбольна команда Cleveland Indians також заявила про те, що проведе ребрендинг.

У лінійці Jeep є дві моделі, в назві яких фігурує термін «черокі»: Jeep Cherokee і більш сучасний Jeep Grand Cherokee. Автомобілі марки Jeep Cherokee випускали з 1974 по 2001 рік, але у 2013-му автовиробник знову використав цю назву для нового кроссовера.


Фото: Depositphotos

Нове та Найкраще

391

364

147
234
Більше матеріалів