Balenciaga звинуватили у культурній апропріації через спортивні штани

Модний дім Balenciaga розкритикували через нову модель спортивних штанів — схожі носять представники американської хіп-хоп-культури. Користувачі соцмереж і деякі експерти назвали це культурною апропріацією, пише CNN.

Йдеться про спортивні брюки моделі Trompe-L’Oeil вартістю $1 190. Вони являють собою приспущені штани, на поясі яких є вставка у вигляді трусів-боксерів. Предмет одягу від Balenciaga викликав суперечки в соцмережах на початку вересня. Тоді користувач TikTok опублікував ролик із магазину, де він розглядає нову модель і називає її расистською.

@mr200m__

You know when something feels racist ?? @sxbwxyy I have questions #fypシ

♬ original sound - Mr200m

Маркіта Геммедж, доцентка кафедри африканських досліджень у Каліфорнійському університеті, вважає випуск такої моделі штанів експлуатацією культури темношкірих людей. За її словами, цей стиль використовували також для криміналізації образу темношкірих чоловіків, представляючи їх як злочинців. У відповідь на критику директорка з маркетингу Balenciaga Людівін Понт сказала, що головний акцент у речі зроблений на тому, що вона зшита з різних предметів гардероба.

У 2019 році японці звинуватили Кім Кардаш’ян у культурній апропріації через назву її бренду — зірка випустила лінію білизни Kimono. Багато японських інтернет-користувачів заявили, що назва марки — неповага до народу Японії, для якого кімоно є найважливішою частиною культури.


Фото: Balenciaga

Нове та Найкраще

5 832

483

496
812
Більше матеріалів