У ДТП загинув шведський художник Ларс Вілкс, автор карикатури на пророка Мухаммеда

Шведський художник-карикатурист Ларс Вілкс 3 жовтня загинув у дорожньо-транспортній пригоді разом із двома поліцейськими, які його супроводжували. Їхній автомобіль зіштовхнувся з вантажівкою недалеко від міста Маркарід на півдні Швеції. Поліція вивчає обставини ДТП, передає BBC.

75-річний Вілкс жив під охороною поліції з 2007-го. Після публікації його карикатури на пророка Мухаммеда у шведській газеті Nerikes Allehanda художник почав отримувати погрози. Терористичне угруповання «Аль-Каїда» обіцяло $100 тисяч за вбивство Вілкса. Тодішньому прем’єр-міністру Швеції Фредріку Райнфельдту навіть довелося зустрітися з послами 22 мусульманських країн, щоб залагодити скандал.

Читайте також: Не заради сміху: Навіщо Charlie Hebdo продовжують жартувати, коли за ці жарти вбивають

У лютому 2015-го Вілкс став свідком теракту в Копенгагені. Культурний центр, де проходили дебати про свободу слова, зазнав озброєного нападу, в результаті якого був убитий кінорежисер Фінн Норгаард.

Фото: Ларс Вілкс / Staffan Löwstedt / SvD / TT News Agency / TT News Agency via AFP

У липні у віці 86 років помер данський художник Курт Вестергор — автор карикатури на пророка Мухаммеда, що викликала обурення в мусульманському світі.

Нове та Найкраще

3 293

105

109
258
Більше матеріалів