У Китаї показали «Бійцівський клуб» зі зміненим фіналом. У ньому перемагає держава

Китайська стримінгова платформа Tencent Video показала культовий фільм Девіда Фінчера «Бійцівський клуб» (1999), фінал якого кардинально відрізняється від оригінальної версії. На це звернули увагу шанувальники стрічки, пише The Guardian.

Оригінальна картина завершується тим, що Оповідач (Едвард Нортон) вбиває своє альтер его Тайлера Дердена (Бред Пітт) і разом із головною героїнею Марлою Сінгер (Гелена Бонем Картер) дивиться на хмарочоси, що вибухають за вікном, — частину плану проєкту «Розгром».

У китайській версії «Бійцівського клубу» фінальну сцену з вибухами замінили чорним екраном і текстом: «Завдяки підказці Тайлера поліція швидко розгадала план і заарештувала всіх злочинців, успішно запобігши вибуху бомби». Також сказано, що самого Дердена заарештували й відправили до психіатричної лікарні, звідки він вийшов лише у 2012 році. Нова кінцівка, в якій тріумфує держава, обурила деяких китайських глядачів.

Поки що незрозуміло, хто стоїть за відредагованим фіналом — влада Китаю чи продюсери оригінального фільму. Голлівудські студії часто випускають альтернативні версії, щоб подолати державну цензуру та мати можливість показати свою кінопродукцію мільйонам китайських глядачів.

У 2021 році влада Китаю обмежила доступ неповнолітніх користувачів до онлайн-ігор декількома годинами на тиждень, також під заборону потрапили передачі про дітей знаменитостей. Міністерство освіти запровадило у школах та вишах новий предмет «Думки Сі Цзіньпіна», головне завдання якого — «затвердити марксистську віру» й виховати патріотизм у китайської молоді.

Нове та Найкраще

6 537

786

676
1 050
Більше матеріалів