Нова керівниця Довженко-Центру виявилася «кризовим психологом». Журналісти поговорили з нею

2 листопада Державна агенція України з питань кіно звільнила гендиректорку Довженко-Центру Олену Гончарук і призначила на цю посаду Юлію Каждан. Про нову очільницю майже нічого не було відомо, окрім того, що вона керує кінологічним центром та юридичною фірмою. Журналісти проєкту «Слідство.Інфо» зв’язалися з Каждан і попросили прокоментувати її призначення у Довженко-Центр.

У соцмережах Юлія Каждан позиціонує себе як «фахівець із роботи з емоціями» та «кризовий психолог». На своїй сторінці в інстаграмі вона пропонує консультації з гіпнотерапії та психосоматики. Вартість одного сеансу гіпнозу становить 1,6 тисячі гривень. Під постом-знайомством Каждан називає себе дипломованою спеціалісткою у галузі лабораторної діагностики і клінічної паразитології, а також сертифікованою гіпнотерапевткою. Перший пост у профілі жінка опублікувала в липні 2021 року. «Я можу допомогти позбавитися проблеми всього життя, — пише Юлія на своїй сторінці. — Блискучі від радості очі клієнта, слова вдячності та розуміння, що життя людини стало в рази приємнішим та ефективнішим, — ось те, що надихає мене продовжувати мою роботу».

Коли журналісти зателефонували їй та попросили прокоментувати нове призначення, жінка кілька разів повторила, що не може зараз говорити. Водночас інша журналістка «Слідства.Інфо» зателефонувала Юлії Каждан з приводу сеансу гіпнозу — і та приділила їй дванадцять хвилин, детально пояснивши свої методи роботи й записавши на консультацію. Під час бесіди Каждан також розповіла, що має досвід роботи у гіпнотерапії близько двадцяти років. Гроші за онлайн-консультацію вона попросила перерахувати на картку. Обидві розмови відбулися у робочий час новопризначеної керівниці Довженко-Центру. Одразу після виходу матеріалу вона закрила свої акаунти у фейсбуці та інстаграмі.

Юлія Каждан народилася 23 листопада 1976 року. У неї є сестра Яніна й мати Валентина, яка народилася у Ставропольському краї РФ. У 2005-му Юлія заснувала юридичну фірму «Каждан та партнери», котру очолювала протягом семи років. Ця компанія фігурує у кримінальному провадженні щодо зловживання владою або службовим становищем. У 2013-му Каждан стала співзасновницею кінологічного центру «Ерсте Хунд» у селі Нове Києво-Святошинського району. Підприємство надає послуги готелю для тварин, дресирування собак, а також консультації зоопсихолога.

У своїй заяві про призначення нової тимчасової керівниці Довженко-Центру Держкіно назвало Юлію Каждан «професійним кризовим менеджером». У відповідь на це колектив центру звинуватив Держкіно у спробі рейдерського захоплення інституції та заявив, що не визнає процедуру призначення нового керівника.

Нове та Найкраще

672

213

140
192
Більше матеріалів