Художник зібрав «сліпу» камеру, яка перетворює звуки на зображення

Мексиканський художник і комп’ютерний дослідник Дієго Трухільо Пізанті представив проєкт Blind Camera — прототип «сліпої» камери. Пристрій дозволяє за допомогою штучного інтелекту генерувати зображення зі звуків.

Замість об’єктива камера оснащена рупором, який потрібно направити на джерело звуку. Натисканням кнопки звук перетворюється на зображення. Отримане «фото» відповідає навколишньому звуковому ландшафту, а не сцені перед камерою.

Девайс працює на базі мікрокомп’ютера Raspberry Pi. За розпізнавання звуку відповідає спеціально створена штучна нейромережа. Її тренували виключно на відеозаписах, зроблених автором у рідному Мехіко. Ролики були розбиті на окремі кадри із прив’язкою до відповідних звуків міста. Нейромережу навчили кодувати звук у вектор, а потім декодувати його у зображення.

Таким чином, усі отримані «світлини» ґрунтуються на образах мексиканської столиці, що художник вважає головною особливістю. «Обмеження навчальних даних містом, де виготовлена камера, наповнює її місцевим світоглядом», — пояснює Трухільо.

Його пристрій є одним із проєктів, які використовують можливості штучного інтелекту для нетрадиційного отримання зображень. Нещодавно данський інженер розробив камеру Paragraphica, яка також не має об’єктива, але генерує «фотографії» на основі даних про геолокацію.

Нове та Найкраще

8 818

1 182

958
1 445
Більше матеріалів