Афганські жінки протестують проти правил «Талібану», публікуючи в мережі фото в національних костюмах

Десятки жінок, які не підтримують режим «Талібану», почали ділитися в соціальних мережах фотографіями в яскравих національних костюмах — на знімках добре видно обличчя дівчат, багато з яких використовують макіяж, повідомляє Vice. Акцію запустила Бахар Джалалі, колишня професорка історії Американського університету Афганістану і авторка першої програми гендерних досліджень у країні. Вона розмістила у твіттері власний знімок, на якому зображена у вбранні з етнічною вишивкою, і закликала дівчат робити те ж саме, щоб нагадати міжнародній спільноті, як виглядають справжні афганські костюми.

Акція стала відповіддю на події 12 вересня — триста жінок зібралися в одному з лекційних залів Кабула, щоб обговорити вимоги бойовиків «Талібану» до їхнього зовнішнього вигляду. Присутні були одягнені в чорні нікаби, бурки і рукавички, що приховують обличчя й тіло, і висловилися позитивно щодо суворого дрес-коду. Вони розкритикували інших мешканок Афганістану, які не бажають підлаштовуватися під нову політику.

У свою чергу користувачки мережі почали розміщувати пости з хештегом #DoNotTouchMyClothes і #AfghanistanCulture. У своїх публікаціях жінки пояснюють, що традиція повністю приховувати обличчя й тіло чужа для Афганістану і не має нічого спільного з національною культурою. Художниця Аріана Делаварі вважає, що прихильниці «Талібану» або діють з примусу, або є іноземками чи й узагалі переодягненими чоловіками. Правозахисники впевнені, що зустріч у лекційному залі Кабула — спроба маніпуляції громадською думкою, спрямована на те, щоб позбавити жінок права голосу.

Бахар Джалалі підкреслила, що її акція задумана як спосіб боротьби за ідентичність і суверенітет Афганістану. Паранджа не була обов’язковою до першої окупації країни бойовиками, а також з моменту їхньої поразки у 2001 році — приховувати обличчя й тіло афганські жінки могли за власним бажанням. Однак минулого тижня представники «Талібану» зажадали від дівчат, щоб ті відвідували університети виключно у сукні абайя та нікабі. «Це поневолення, а не вибір», — говорить Аріана Делаварі, яка зараз живе в Лос-Анджелесі, але пильно стежить за подіями на батьківщині.

Нове та Найкраще

8 597

1 107

905
1 364
Більше матеріалів