Фільм «20 днів у Маріуполі» показали в ООН

Документальну картину «20 днів у Маріуполі» українського режисера Мстислава Чернова продемонстрували у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку ввечері 11 вересня. На показі були присутні понад сто глядачів, серед яких дипломати з різних країн і журналісти, пише Associated Press.

Перегляд організували представники Великої Британії та США на початку 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, під час якої війна в Україні буде однією з головних тем.

Показу передувало вступне слово Мстислава Чернова, яке транслювали на екрані. Він зізнався, що іноді почувається безсилим як журналіст, оскільки не має змоги щось змінити. «Я можу лише зробити так, щоб якомога більше людей побачили те, що бачив я, — наголосив режисер. — Те, що відбувалося в Маріуполі, зараз відбувається з іншими українськими містами, цієї миті, і, на жаль, відбуватиметься завтра, післязавтра, поки не буде зупинена війна».

Читайте також: «Я ніколи раніше не відчував, що порушити мовчання настільки важливо»: Фотограф Мстислав Чернов — про те, як працювати в Маріуполі під обстрілами

Картина «20 днів у Маріуполі» документує початок російського вторгнення у Маріуполі, де автор Мстислав Чернов перебував разом із колегами — фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко. Протягом трьох тижнів вони знімали обстріли міста, роботу лікарів та численні жертви серед мирного населення. Стрічку відзначили призами на кінофестивалях «Санденс» і Docudays UA, а журналісти отримали за свою роботу Пулітцерівську премію. Фільм став найкасовішим документальним кінопроєктом в українському прокаті.

Нове та Найкраще

6 648

824

708
1 089
Більше матеріалів