В Ірані ухвалили закон, що передбачає 10 років тюрми для жінок без хіджаба

Парламент Ірану прийняв законопроєкт «Про хіджаб і цнотливість», який передбачає десять років ув’язнення для жінок за порушення ісламського дрес-коду, пише BBC. Експерти ООН з прав людини назвали новий закон «формою гендерного апартеїду» та примусом жінок і дівчат до абсолютної покори.

Законопроєкт підтримали 152 парламентарі, проти проголосували 34 депутати, семеро утрималися. Аби закон почав діяти, його ще має схвалити Рада вартових — незалежний орган з нагляду за дотриманням Конституції.

Жінок в Ірані зобов’язали носити хіджаб після Ісламської революції 1979 року. Зараз порушницям загрожує публічна догана, штраф або арешт до десяти діб.

Рік тому в Ірані спалахнули масштабні антиурядові протести. Їх спричинила смерть 22-річної Махси Аміні, яка померла після затримання поліцією моралі через неналежне носіння хіджаба. Під час демонстрацій жінки спалювали хіджаби на вулицях або знімали хустки на знак протесту проти теократичного режиму.

Протести були подавлені владою. Навесні в Ірані почала встановлювати камери спостереження у громадських місцях і на вулицях, аби виявляти та карати жінок без хіджаба. Цього року молоду пару засудили до 10 років в’язниці за танець на вулиці. Дівчина на вірусному відео була без традиційного головного убору.


На кавері: жінки на вулиці іранського міста Ісфаган. Фото: mazzo1982 / Depositphotos

Нове та Найкраще

4 878

137

298
517
Більше матеріалів